אורך חיים בריא בעזרת פילאטיס

מאמר: אורך חיים בריא בעזרת פילאטיס

בין שאר תרבויות בעולם, חיים בריאים וארוכים הם מהכרחיים. איך בדיוק אפשר לשפר את איכות החיים ולהאריך את תוחלת החיים שלנו? אחד התחומים שקשורים לאיכות החיים ואורך חיים הוא תרגול פילאטיס.

פילאטיס היא אומנות בתחום השלמות הגוף-נפש המקורה מרעיונותיו של ג’וזף פילאטיס. התרגול מתבצע באמצעות תרגולים מתוכננים וממוקדים שמתבצעים על מזרנית או בעזרת מכשירים ייעודיים. המטרה העיקרית של פילאטיס היא לחזק את מרכז הגוף (ה- "קרן") ולשפר את יכולת האיזון, הממוקדות תמיד על ליבה של הגוף.

התרגול פילאטיס יכול להביא רבות מאוד יתרונות לתושבים המתעסקים בו. הנה כמה יתרונות של התרגול המתמיד של פילאטיס:

1. שיפור תוחלת החיים: מחקרים רבים הראו קשר בין תרגול פילאטיס קבוע לאיחור בהתפשטות סימפטומים של מחלות לידת ותחולת תוחלת חיים מוגברת. התרגול משפיע על מערכת החיסון הטבעית של הגוף ומחזק את הגוף מול מחלות ותנאים מחוץ לרגילים.

2. איזון ותיקון מערכת השרירים: התרגול של פילאטיס משפר את איזון השרירים בגוף ומקנה לגוף תמיכה, יציבות ויכולת לשלוט על אורך מתאר שריר ויכולת לצורך כך תנועה מתקדמת.

3. הקלה מכאבים: פילאטיס מטפל בבעיות שינויי התנועה, ואילו תיקון התנועה יכול להימנע מפתיחה כאבים סדרתית או כמו גם חדירה של גורם חיצוני המקושרים לאישור כאבים.

4. שימור או שיקום מגוון רחב של פעולות: עם הזמן, מתעכבות כל העבודות שמפעפע למערך העצבי המקולכל, ׏ולטות ומובילות לרצפה, ולאורך התקופה גורמות נזק למערכת. בזכות התרגול פילאטיס, ניתן לשמור או לשקוע בהחלמה של פעולות כמותו, להחזיר את רמת הפעילות ששלנו לפני פיצוץ השק וגם להפחית את המניעה לנזקים נוספים.

מומלץ לשלב תרגול פילאטיס עם תפריט בריא ופעילות גופנית נוספת כגון שחייה או הליכה. למעשה, תוצאות טובות יינתנו כאשר התרגול ממשיך לאורך זמן והצטברות אלוונטים של היומיום התמורת הן בשיפור המסגרת הפיזית והנפשית. אז יאללה, כיף לזוז!

שיפור איכות החיים בעזרת פילאטיס

אולי תאהב גם

אירועים בטבע

אירועים בטבע מציעים הזדמנות ייחודית לחוויות בלתי נשכחות, המחברות את

דבש פרחי בר

דבש פרחי בר הוא מוצר טבעי ומזין המיוצר מהחלקת נקטר