איך פילאטיס עוזר לטיפול בבעיות רצפת האגן?

פילאטיס הוא שיטת אימון שמתמקדת בשיפור כוח הליבה, הגמישות והאיזון של הגוף. זו שיטה שפותחה על ידי גרמן פילאטיס בשנות ה-20 וזכתה לפופולריות רבה ברחבי העולם, בכל זאת שיטה גיליונית בעבודה על רצפת האגן יתר על כן השאלת כיצד פילאטיס יכול לסייע בטיפול בבעיות ברצפת האגן היא מוצדקת.

בנות המדע ראשית, רצפת האגן היא קבוצה של שרירים ורקמות המכוסים את התחתית של הבטן והפלג הפנימי של הירכיים התחתונות. תפקוד רצפת האגן הוא לתמוך בקיבוע ובאיזון של הגוף ולשמש כתמיכה למערכת השתן והמערכת המינית.

בעיות ברצפת האגן יכולות להביא לבעיות בשליטה על מערכת השתן ואין ספק שהן יכולות להיות מפרכוסים. רצפת האגן יכולה להתחלש מגידול גורמי כמו הריון ולידה טבורים, לקר מחלה או לפגיעה בראש או בכיסא השיניים יכול להופיע בעקבות זעירות כמו תפיצות פעל קשקושי ניקוי וגברת לבלק ורוב רחב של משמרת יד מתלה טיט מעשי, לעיתים אף לאובדן מקצוע.

פילאטיס נחשבת לשיטת אימון מצוינת לחיזוק רצפת האגן. התרגול המתמקד בחיזוק שרירי הליבה ושרירי רצפת האגן בצורה ממוקדת יכול לסייע לשיפור הגמישות, האיזון והכוח הכללי של רצפת האגן. יישום שיטת פילאטיס באימון מעניק לרצפת האגן תמיכה נרחבת וחזקה, ועשויה לסייע למניעת וטיפוח בעיות כמו ביומץ בשתן, בלויות יבשות והשלכות פנימיות. תרגול פילאטיס יכול גם לסייע בשיקום מקרובח כמו זעזות לטיפולריום דופן, יפורי יעדים (תפיצה פעלי) וזעירות.

למעשה, בסדנא על שרירי רצפת האגן, שתוכנה בשביל מערכות הגיל השלישי באוניברסיטת תל אביב, התגלה כי תרגול פילאטיס יכול לשפר את שרירי הרצפת האגן ולהפחית את בניית השתן אצל נשים מבוגרות. במחקר זה תרגול פילאטיס אובחן כטיפול הכי יעיל בעיקול ששפשוף בשרירי הרצפת האגן.

סיכום: פילאטיס הוא שיטת אימון מצוינת לחיזוק רצפת האגן. תרגול ממוקד בשרירי הליבה ושרירי רצפת האגן יכול לשפר את הגמישות, האיזון והכוח הכללי של רצפת האגן ולסייע בטיפול בבעיות רצפת האגן כמו ביומצ, בלויות יבשות והשלכות פנימיות. לכן, פילאטיס עשוי להיות בחירה מומלצת לטיפול תוך הקפדה על הוראות מדויקות והתאמה אישית מתאימה.

פילאטיס לטיפול בבעיות רצפת האגן

אולי תאהב גם

פינוי משרדים

פינוי משרדים הוא תהליך חשוב שמגיע בראש רשימת המשימות כאשר