מהו גישור עסקי

גישור עסקי הוא תהליך שבו שני צדדים בעימות או מחלוקת ביניהם בחיפוש אחר פתרונות לסכסוכים והגעה להסכמים משותפים, באמצעות צד גישר שמשמש כמתווך ותייר בין הצדדים.

גישור עסקי משתמש בשיטות ניהול סכסוכים שמטרתן להגריל את המחלוקות ולקיים מגע של נוכחות-הכרת הצדדים בניסיון למצוא פתרונות מועילים ותמורה לשתי הצדדים בהתאם לרצונותיהם. במסגרת התהליך, הגישורן מביא את הצדדים לשולחן המו"מ ומוביל אותם דרך קשיי ההתמודדות וניהול הסכסוך למציאת פתרון מקובל על הצדדים.

הגישור עסקי נעשה באמצעות פגישות ודיונים שבהם שומעים את דעת שני הצדדים, מסייעים להיערך בנוגע לתקופת הזמן שהם מוכנים להשקיע בפתרון ומשאית המשא ומתן עם שוטף הצדדים ומעודדים להגיע להסכמים ולהסרת סכסוך. הגישורן יכול להשתמש גם בטכניקות כמו שאילתות בנושא דמוי כיפור ותשובות ובאמצעותן מגיעים לתוצאות.

גישור עסקי נפוץ בתחום העסקים והארגונים של ממדים שונים כמו מדיניות, תקציבים, תכניות פיתוח, הסכמי שותפות ועוד. הוא משמש לטיפוח הבנויות בין גורמים שונים, להצעת פתרונות הוגנים וסכימטיים ולהבטחת יציבות ושקט.

גישור עסקי נדרש במקרים בהם מחלוקות בין צדדים עולות וניהולו של הסכסוך בדרך דינית בכרח יקר ומסוכן. הגישור עשוי לתרום לחיסכון בזמן, משאבים וכספים לצד היכולת לשדרג את איכות היחסים בין הצדדים ולהוסיף לחדירות והוגנות של ההפגישות.

מהו גישור עסקי ואיך הוא עוזר בהערכה מדויקת של שווי העסק?

אולי תאהב גם

עצים להסקה

עצים להסקה הם בחירה פופולרית בקרב אנשים המעדיפים את החום

מטפלת זוגית

מטפלת זוגית תוכל להוביל זוגות דרך מסע של תיקון וריפוי