מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים הן מערכות המיועדות לזיהוי ולכיבוי שריפות באופן אוטומטי בשטחים ספציפיים. הן נפוצות במיוחד במבני מסחר ותעשייה, ומשמשות ככלי הגנה ואבטחה מרכזיים. המערכות הן מערכות של צנטרליות, אשר ממוקמות בהיקפן של הבניין או השטח, ושולטות על מתן מים לשלטי ספרינקלרים במקרה של זיהוי שריפה באמצעות חיישנים סביבתיים או באמצעות אמצעים נוספים.

מערכות הינן תוססות, כלומר כאשר האש זוהתה והשריפה שולטת, הן פועלות באופן אוטומטי ומיידי לאחר זיהוי השריפה, על מנת למנוע התפשטות נוספת של האש והעלמתה בהקדם האפשרי. מרבית המערכות כוללות ספרינקלרים מתכתיים הממוקמים במשתנים מעבר לתקרה, ובמקרים מסוימים מתכתים ופירמידות אשפה המפיצים מים על המקומות שבהם זוהתה האש.

המים מועברים לתוך הספרינקלרים באמצעות צנצנת או צינור מרכזי, ועוררים את הספרינקלרים באמצעות אוויר או ממחטות אוטומטיות המופעלות באמצעות שימוש במערכת לחץ. במידה והשימוש במים אינו יעיל מספיק לכיבוי האש, ניתן להוסיף גם חומרים כימיים בזרימת המים, על מנת לשפר את היכולת של המערכת לכבות את השריפה.

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים הן מרכזיות לביטחון והגנה על בניינים ושטחי עבודה מסוכנים, ומהוות חלק חשוב מהוראות הבנין והתקנים הטכניים. ניתן למצוא דגמים שונים של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים, שהם תואמים למגוון צרכים ולכמות המים הדרושים בכל שטח מסוים.

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

אולי תאהב גם

פינוי משרדים

פינוי משרדים הוא תהליך חשוב שמגיע בראש רשימת המשימות כאשר