סוגי אימוני פילאטיס

סוגי אימוני פילאטיס הם סוגי אימונים שמתבצעים בעיקר בעזרת כלי הגמישות של מסגרת הפילאטיס. התרגול בפילאטיס מתמקד בחיזוק השרירים הליביים, המותאמים לתמיכה ותיקון היציבה של הגוף. הפילאטיס מביא לרמת גמישות ושליטה בגוף, שאינם ניתנים לרכוש באמצעות מערכות אימון רגילות.

קיימים מגוון סוגי אימוני פילאטיס, שמתקיימים בשיטות שונות ועם שימוש בכלים שונים. להלן תיאור למהם מספר הסוגים הנפוצים ביותר:

1. מטרודוטה: השיטה המקורית של ג'וזף פילאטיס. יש לה חמישה דרגות המתפשטות כיום: התחלה, ביניים, מתקדמים, אחרי לידה ותכנון.

2. פילאטיס עם מכשולים: בהם מתבצעים ניתובי פילאטיס מתקדמים שמבצעים ניתובים מורכבים יותר ועם שימוש בכלים שונים כמו כימורים, אחיזות, טרפזים ושאר כלים.

3. פילאטיס עם כלים: מתקיימים באמצעות כסאות, מזרנים, מדפסי קיר וכלים אחרים. כלי הכסא והמזרן מאפשרים ליישם דרגות מתקדמות ביותר של התרגול.

4. פילאטיס משולב: משולב בין אימוני פילאטיס לבין סוגי אימונים אחרים כמו יוגה, תרגול במשקולות או ריקוד או ספורט.

5. פילאטיס לפני לידה: סוג מתקדם של פילאטיס שמתאים לנשים הרות או שיש להן בעיות בשרירי הליבה. המטרה של האימון היא לשמור על תמיכה טובה בזמן ההריון ולשקם את שרירי הליבה לאחר הלידה.

אלו הם רק חלק מסוגי אימוני פילאטיס הקיימים. מומלץ להתייעץ עם מורה או במאמן פילאטיס מוסמך כדי לבחון את מצב הגוף האישי ולמצוא את הסוג המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלך.

אימוני פילאטיס: איזה סוגים יש

אולי תאהב גם

פינוי משרדים

פינוי משרדים הוא תהליך חשוב שמגיע בראש רשימת המשימות כאשר