סטודיו IGS – משחקים טיפוליים לילדים

בנושא סטודיו IGS – משחקים טיפוליים לילדים, המאמר הבא מביא מבט מעמיק על תחום זה ומציע רעיונות והמלצות למקומות ואופציות טיפוליות עבור ילדים שמתמודדים עם בעיות תפקודיות ורגשיות. …

כך ניתן להשתמש בסטודיו IGS ככלי טיפולי עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, כמו ADHD, אוטיזם, בעיות תפקודיות ועוד. משחקים אשר משתמשים בטכניקות ה-IGS, מאפשרים לילדים להתמודד עם אתגרים מורכבים ולפתח את מיומנויות החיוניות שלהם.

בעזרת ה-IGS, ילדים מובלים לעולם וירטואלי בו הם מתמודדים עם תרבויות שונות, מקומות ורעיונות, ומתקשרים עם סביבות ועם אנשים באמצעות מקלדת ועכבר. זה מאפשר להם לחוות דרך תהליכים של מחשבה, יצירה, תכנון, מערכת, התמודדות ושיח – מול מספר בעיות תפקודיות, מוטיבציה נמוכה וחוסר יכולת לשלוט על רעיונות ומחשבות רגשיות.

לדוגמה, משחקי ה-IGS יכולים לשפר את כישורי התקשורת של הילדים, לפתח כישורי ראיה ותיאום עין-יד ולחזק את היכולת להתמודד עם מטלות מורכבות שדורשות תחושה של רוח יצירתית ולוחמנית. כל משחק ב-IGS נבנה במטרה לעזור לילדים לשפר את תפקודם ולהתקדם בתהליך הלמידה שלהם.

כאחד מעוררי הסקרנות והעניין בתחום הטיפולים הטכנולוגיים, ה-IGS מיועד לילדים שגרים עם בעיות תפקודיות רגשיות וקוגניטיביות. המשחקים בהם משתמשים למבחר למידת מישוש ואוטיזם, פסיכומוטוריקה, מוטיבציה, אי- רגילות בשליטה עצמית וכבידתם באמצעות למידה מרכזי שבמים בהם משתתפים ילדים.

בעזרת ה-IGS, מקל עכבר ומקלדת, ילדים מתרכזים בהוראה אישית, יכולים ליכולת יצירה פוטנציאלית ולעבודה וללמוד יחד עם אחרים בקבוצתם. מערות הלמידה עוזרות למורים להתמודד עם הצפייה הטיפולית לנוער עם בעיות תפקודיות רגשיות מורכבות ומגורמות בעיות תפקודיות מולטיפקטוריאליות ומתנהלות בהתאם למחלותיהן עצמן.

שימוש מנצח במשחקי ה-IGS משפר את היכולת במיוחד להזין דמיון, לעבוד בצוות, לקבוע יעדים, לתכנן ולגבש תוכניות לפעילות למידתית משולבת, ולהילחם בזה יד ופה. גישת ה-IGS יכולה לשפר ולפתח תכליתיות, תודעת עצמית, יכולת חשיבה ותכנון, וכישורי תקשורת חווייתית, חברתית, ורגשית. במסגרת הטיפול, מטפלים מובילים והמקלים, מתנהלים יחד לשלוט על הערבל הרגשי הקוגניטיבי משולב ומתבונן שבפעילות אישית וחברתית בלתי נלאית.

ניתן ליישם את הגישה הזו במגוון מסגרות וסביבות טיפוליות, כמו במערכות חינוך תוך-קהילתיות, במוסדות חינוך מיוחדים, ובמחלקות התמודדות-בית תמיכה טיפול-חינוכי (CDC). המשחקים ניתן לשלב עם כלי טיפוליים ודרכים נוספות ולהתאים אותם לצרכים ייחודיים של ילדים ספציפיים.

יכולת להוליך מהלך מקצועי ועמוק בהקניית הידע הרחב, מוטיבציה בר למידתית גבוהה, יכולת לאפשר למטופל היכולת לקבוע יעדים ולהשגתם ולמסביר טיפולי להורים, תערוכה למועדון המקצועי, פתיחת שערים למימון ארצי ומקומי, וסוגים נוספים של כישלון.

יכולות אישיות משופרות למטופלים, למשפחות ולמיטבי המחלקה. כל זה חשוב כי עד כמה שנויתר על כמה שיותר פימות מערכת הטיפול, כלומר מטופל מתקשה בקבלת טיפול מסודר ומאורגן וכלומר בדרך כלל הטיפולים נותנים רק רוב חלק מהטיפול, הגדרת מטופל בקביעות גבוהה, תלוי בהבנה וכו', והפרעות התפקוד הן לעולם לא יוצגו או ייפתרו בצורה מוחלטת וכי לכל מתקדמים יש חלקדרוע ממקצוע-חברתי שלא יאמץ ענף (נדון לשוק העבודה המקומי מגוון גישותיה of חשוב משתי.)

בסיכום, סטודיו IGS ככלי טיפולי מועיל ויעיל במיוחד לילדים עם בעיות תפקודיות ורגשיות. המשחקים המבוססים על ה-IGS מאפשרים לילדים לבחון, ליצור ולתמוך בתהליכי החשיבה, התכנון והתיאום, ולהתמודד ביעילות עם אתגרים שונים בסביבה דיגיטלית. עם המשך הפיתוח והמחקר בתחום זה, סטודיו IGS עשוי להציע פתרונות חדשים ומתקדמים עבור הילדים והצוות הטיפולי.

מומלץ להתייעץ עם מומחה טיפול במשחקים טיפוליים שיכול לספק המלצות מותאמות אישית לצרכים המיוחדים של ילדך.

https://www.igs-studio.com/home

אולי תאהב גם

אירועים בטבע

אירועים בטבע מציעים הזדמנות ייחודית לחוויות בלתי נשכחות, המחברות את

דבש פרחי בר

דבש פרחי בר הוא מוצר טבעי ומזין המיוצר מהחלקת נקטר