קייטנות פסח בשושנת המדבר

מבט אחד על חוכמת הקייטנות פסח בשושנת המדבר

בעוד שמונה חודשים מעתה, תגיע פסח. חג זה, הנשאר מאירועים מקודמים בתולדות עם ישראל, חג הפסח הוא הזמן שבו אנו נזכה לחגוג חג הגאולה לעם ישראל ולזכות לספר את סיפור יציאת מצרים משובח בחיינו.

עם פתיחת חורף שנת 2023, תגיע התקופה שבה נתאם חג הפסח של עונת הקיץ בוגרי שושנת המדבר. דיוקם של קייטנות פסח בשושנת המדבר הוא כל כך משובח, שבקייטנות האלה לא מדברים רק על כיף ושמחה. הם גם מביאים עימם חוברת מארחים דרמטיים מרגשים, הקרויים "תולעת הדם". מדובר בפרויקט אמנותי של תומר פרס.

דרמטות מסוג זה לא רק מסייעות לשדרג את אוירת החג שבמרכזם, אלא גם מעניקות לקטינים חוויות בלתי נשכחות. מדובר בחוויה ייחודית שמביאה מילה הדבקה לתודעת מתמידי הקייטנים, בין אם בשימור ציניוות, בין אם בתהליך של חרדה מחדש של אחד מהמקרי דמים.

בשנה הבאה, למרות פתיחת הקיץ רחוקה בלתי יאומה מהיום פסח (ורחוקה זאת כי קייטנות פסח בשושנת המדבר פועלות בתקופת החג עצמו), נתארגן בכל מקום, בשוליים של אולם שמורה פעילות ליממה, בתוך לובי או בפינת ספורט בבחוץ, פעילות הקורעת את הגבולות של המסורת עם השדרות. כי זו מאבקה שאנחנו מנסים להביא לתודעת הילדים שלנו בכל דרך אפשרית – מעט מספיק, אף הרבה.

עם סיום חלקו הקריאטיבי של הדרמטה, מתמשך החלק השני של פעילות הקייטנה ומביא לנו את החווית הדתית (בשיתוף עם רכזת הדתי) של חג הפסח. מבצרים מנגלים אורז פסח אמיתי, מפלים מלחמת מצרים כאשר פעילות שביתה מחזירה אותם לזמנים אחרים. במהלך הפעילות מתחיל גם תהליך הטיהור אותו הבנות והבנים חווים ובו הם חולקים וטולים' ולובשים את אבגדות הימים.

בשורה התחתונה של מסע הקטין הפסחי, מתחילים בהכנות למסע הגדול ומתיישבים בשושנה.

קייטנות פסח: שושנת המדבר

אולי תאהב גם

עצים להסקה

עצים להסקה הם בחירה פופולרית בקרב אנשים המעדיפים את החום

מטפלת זוגית

מטפלת זוגית תוכל להוביל זוגות דרך מסע של תיקון וריפוי