טכנולוגיות מתקדמות

טכנולוגיות מתקדמות מציגות פוטנציאל צמיחה עצום עבור אירופה. טכנולוגיות כגון האינטרנט של הדברים, נתונים תעשייתיים, ייצור מתקדם, רובוטיקה, הדפסה תלת -ממדית, טכנולוגיות בלוקצ'יין ובינה מלאכותית מציעות מגוון הזדמנויות שיאפשרו לתעשייה האירופית להרחיב את מנהיגותה בשווקים המתעוררים עבור מוצרי ושירותי העתיד. 

טכנולוגיות מתקדמות הן מיזוג של טכנולוגיות דיגיטליות ומפתחות (KETs) ואינטגרציה של מערכות פיזיות ודיגיטליות. הם מולידים מודלים עסקיים חדשניים ותהליכים חדשים ויצירת מוצרים ושירותים חכמים. הם עומדים בבסיס המעבר לכלכלה ירוקה יותר, מסייעים במודרניזציה של הבסיס התעשייתי באירופה ומניעים את הפיתוח של תעשיות חדשות לגמרי. חשיבותם הופכת אותם למרכיב מרכזי במדיניות התעשייה האירופית והם תורמים יותר ויותר לעמידה באתגרים החברתיים הדוחקים ביותר של היום.

עסקים באיחוד האירופי אינם מנצלים את מלוא הטכנולוגיות המתקדמות הללו או את המודלים העסקיים החדשניים שמציעה הכלכלה השיתופית. מצב קליטת הטכנולוגיות המתקדמות על ידי התעשייה משתנה במגזרים ובין מדינות ואזורים באיחוד האירופי. קיימים גם פערים גדולים בין חברות גדולות לבין עסקים קטנים ובינוניים. כדי לשפר את המצב הזה הנציבות האירופית פועלת בתחומים הבאים

אתגר ערים חכמות

ערים מעצבות את עתידה של האיחוד האירופי. התפתחותם יכולה לתרום ליעדים שאליהם פועל האיחוד האירופי: הוגנות חברתית ושגשוג, העצמת אנשים באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות ו"העסקה הירוקה האירופית ". ערים מתזמרות את פיתוחן של מערכות אקולוגיות חדשניות תוססות על ידי איסוף משאבים מקומיים וגיוס השתתפות בעלי עניין. יוזמות הנציבות האירופית מכירות בצורך בגישה משולבת כדי לתמוך בקובעי המדיניות המקומיים להבין את יישומם של טכנולוגיות מתקדמות ואת ההזדמנויות שהם מספקים. פעולות כגון 'אתגר 100 הערים החכמות' מסייעות לערים להעמיד את הטכנולוגיה לשירות האזרחים ולתמוך בצמיחה נייטרלית ובעלת אקלים.

 

יישומים תעשייתיים של בינה מלאכותית ונתונים גדולים עבור עסקים קטנים ובינוניים

בינה מלאכותית (AI) היא אחת הטכנולוגיות החשובות ביותר מבחינה אסטרטגית של המאה ה -21 וצפויה להביא פריון גבוה יותר, שיפור ביצועי החברה וצמיחה כלכלית. וחשוב יותר, לטכנולוגיות אלה יש פוטנציאל ליצור פתרונות לאתגרים חברתיים דחופים שאנו רוצים לטפל בהם. כדי להתעדכן בהתפתחות ה- AI ולתפוס את היתרונות התחרותיים שהיא יכולה להניב, חברות, ובמיוחד חברות קטנות ובינוניות, זקוקות לתמיכה נוספת. לכן אנו בוחנים את יישומי ה- AI הקריטיים ביותר להאיץ את פריסתו ואימוצו על ידי חברות קטנות ובינוניות בתוך שרשרות ערך אסטרטגיות.

ביג דאטה ופלטפורמות דיגיטליות גדלו באופן דרמטי במהלך העשור האחרון והופכות באופן קיצוני כל תעשייה. למרות הפוטנציאל הכלכלי העצום, שיתוף הנתונים בין החברות לא המריא בהיקף מספיק. לכן הנציבות מבקשת לזהות ולתקן מכשולים מיותרים המפריעים לשיתוף נתונים ושימוש בנתונים המוחזקים על ידי חברות אחרות. על שיתוף נתונים בין עסק לעסקים, אנו פורסים שני פרויקטים של ניסוי נתונים גדולים כדי לבחון את פוטנציאל החדשנות והמודלים העסקיים החדשניים שנוצרו על ידי שיתוף נתונים בין גופים המייצרים/שולטים בנתונים ועסקים של צד שלישי.

טכנולוגיות מתקדמות לתעשייה – תמיכה וכלים

הנציבות פיתחה מספר פרויקטים המנטרים את התפתחות הטכנולוגיות המתקדמות בתעשייה או מספקים תמיכה אחרת לקטנים ובינוניים או לפרויקטים בתחום ה- KETs

 

פורום מדיניות אסטרטגית בנושא יזמות דיגיטלית

פורום המדיניות האסטרטגית על יזמות דיגיטלית היה מרכז חשיבה למדיניות שאסף מנהיגי חשיבה מהעסקים, מהאקדמיה ומהפוליטיקה בתחום הטרנספורמציה והיזמות הדיגיטלית. היא ייעצה לנציבות האירופית בנושאי מדיניות ופעולות לטיפוח טרנספורמציה דיגיטלית, וקידמה את פיתוח המדיניות על ידי מדינות האיחוד האירופי ברמה הלאומית והאזורית. פורום המדיניות האסטרטגית ערך כמה דוחות אודות האצת הטרנספורמציה הדיגיטלית של התעשייה והארגונים באירופה.

אולי תאהב גם